Den první ...

17. ledna 2018 v 20:43 | Šárka |  Dánsko karavanem 2017

Jak jsme procestovali Dánsko karavanem


Těsně před skončením prvního ročníku mého studia v Dánsku, mi moje rodina udělala radost a přijela mě navštívit Karavanem. Náš úmysl totiž byl, Jakubem, tedy tímto karavanem, Dánsko procestovat. Můj táta byl řádně připraven. Koupil si knižního průvodce Dánskem a také si ho před cestou celého přečetl. Měli jsme tak během cesty i občas nějaký výklad a věděli jsme, na která ta nejkrásnější a nejvíce turisticky známá místa se vydat. Někdy je lepší zabloudit na místa, která až tak známá nejsou, s tím souhlasím, jenomže my jsme tolik dní na prozkoumávání neměli a půjčení karavanu na nějaké bloudění každý den něco stojí. Navíc, Dánsko celkově masovým turismem moc neoplývá (Kolik znáte lidí, kteří jedou na dovolenou do Dánska?), tudíž jsme i na těch nejznámějších místech byli téměř sami.


Karavanem za mnou má rodina jela z Pardubic až do Odense, kde studuji. Odense je třetím největším městem Dánska, je dvakrát větší než Pardubice a je to takové typické studentské městečko s hezkým historickým jádrem. Také je nejznámější tím, že je rodištěm historicky a kulturně velmi důležité osoby H. C. Andersena, můžete zde tak navštívit jeho rodný dům. Řekla bych, že snad většina středně velkých soch v dánských městech je inspirována právě jeho příběhy. Ta nejznámější, Malá mořská víla, leží u břehu hlavního města Kodaně.Odense leží na ostrovně Fyn, kde jsme ještě chvíli zůstali a jeli, jakožto první zastávku, navštívit krásný hrad Egeskov. Tento hrad bude Čechům připomínat náš zámek Červenou Lhotu. Je zbarven lehce do červena, a je obklopen vodou tak těsně, jakoby z ní vystupoval. V celém areálu jsou také krásné zahrady, muzeum, labyrint, cesta ve výšce mezi stromy a daleko více.Později odpoledně jsme z ostrova Fyn přejeli přes most na Jutský poloostrov, kde jsme brzy zaparkovali pod majákem u pobřeží (Sletterhage Fyr). Tam jsme měli v úmyslu i přespat. Nejprve jsme místo prozkoumali, šli na procházku okolo moře, vyfotili si krásné výhledy se západem slunce, kameny a barevné květinky a večer jsme zakončili venkovním grilováním. V Dánsku typicky hodně fouká vítr, tudíž to byl trochu boj, ale i tak to bylo krásné zakončení dne. Později už byla venku čím dál větší zima, takže jsme si raději zalezli do karavanu a před spaním si ještě dali skleničku vína.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 donald donald | 25. ledna 2019 v 5:15 | Reagovat

Koukám, že ta dánská scenérie je opravdu úcvatná. Také jsem si před nedávnem z https://www.truck1-cz.com/campery koupil karavan a plánu podobnou cestu. Zatím zvažuju mezi Nizozemskem a právě Dánskem. Obě země mají totiž něco do sebe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama