Týden první ...

22. července 2015 v 12:20 | Šárka |  Dánsko Letní škola 2015
Letní škola v Dánsku

Pondělí:

Ráno se koná příjezdový meeting, kde nám připravili snídani, housky, máslo, sýr, marmelády, ovoce a nějakou prezentaci o tom, jak to tady bude fungovat. Následně se studenti valí se stížnostmi na pokoje a také se koná první výuka.
Ve třídě se seznamujeme se svým lektorem, pětadvacetiletým Dánem, který si ve své anglické výslovnosti příliš šlape na jazyk, a představujeme se každý zvlášť svým spolužákům. Byla jsem velmi nervózní, ale proto jsem tady, můj kurz má v názvu Personal skills, budeme se učit různé typy managementu, umět mluvit před lidmi a prezentovat se.
Odpoledne vyrážíme na kole poznávat město. Je krásné počasí, opravu letní pařák a tak se jedeme ochladit k přístavu, do parku a tak různě.
Kolo mám ze začátku vlastně jenom já, měli jsme možnost vzít si své za příplatek, ale ne všichni tak učinili. Nevadí, v Dánsku jsou stanoviště, kde vám kolo půjčí, v Horsens mají růžová s košíčkem. Půjčují ho pouze za to, že jim tam necháte svou občanku. Kola jsou všude zadarmo, jen někde do nich vkládáte minci, která se vám při vrácení vrací.


Zbytek týdne:

Počasí je velmi proměnlivé, najednou je chladno a větrno, ale za každou trhlinou v mracích číhají horké paprsky slunce. Ve škole nejsou všichni zcela šťastní, jelikož nás nevyučuje znalý profesor, ale student psychologie, pro kterého je to jedná velká nová zkušenost. Informace o managementu jsou ploché a po prezentacích nedostáváme zpětnou vazbu takovou, abychom se o sobě více dozvěděli a mohli na sobě pracovat. Je to tu nastavené tak, že máme ve svém volnu studovat sami, pokud se chceme něco dozvědět do hloubky, tady vám učitel všechno nepředestře na stůl. Já jsem ale spokojená, příliš intenzivní kurz by tu neposkytoval takový prostor pro vyjížďky na kole, odhalování nových míst a nějakou tu zábavu, jsou přece prázdniny.

Na víkend chystáme výlet do Aarhusu!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama