Neděle, den příjezdu

22. července 2015 v 12:17 | Šárka |  Dánsko Letní škola 2015
Letní škola v Dánsku

Dánsko, pohádkové severské království, kde vše tak nějak funguje, jak se o severských zemích říká, kde vám nekonečně proměnlivé počasí připomene Anglii a kde se odkudkoliv z vnitrozemí dostanete k moři tak do hodiny. To bylo tak nějak vše, co jsem o Dánsku před svým příjezdem věděla.

Před odjezdem z Prahy jsem netrpěla žádnými představami ani předsudky o tom, jaké by to tam mělo být nebo koho bych si tam přála potkat. Na to jsem byla příliš zaměstnána zkouškovým obdobím. Za to jsem ráda, alespoň jsem mohla být jen překvapená nikoliv zklamaná.

Konečně tedy stojím na autobusové zastávce před vchodem do Fantovy kavárny na Hlavním nádraží, prohlížím si své spolucestovatele a loučím se se svou rodinou a kamarádkou. Nastupuji do autobusu jako poslední a mamka ještě volá do zavírajících se dveří "Ozvi se nám!"

Jízda trvá celou noc až do rána, kdy konečně přes své slepené oči z noci strávené v mrazivém autobusu vidím typické cihlové baráčky a krásnou zeleň. Nakonec přijíždíme do opuštěného kampusu nové moderní VIA Univerzity v Horsens něco před desátou ranní. Vylézáme zničení z autobusu a vítáme se s dvěma dánskými studenty, kteří nám rozdávají klíče od pokojů. Jsem unavená, a když vidím hloučky budoucích spolubydlících, jediné, co mi v hlavě přeskočí je "nemám náladu, chci klid, nejraději bych měla svůj vlastní pokoj". Dostávám klíč jako poslední a snažím se v labyrintu kampusu najít své bydlení. Otevírám dveře se správným číslem a vidím svou spolubydlící, se kterou si podáme ruku.

Moje nové obydlí se mi opravdu velmi líbí! Není to jako kolej, spíše letní apartmán. Máme vybavenou kuchyňku spojenou s obývacím pokojem, který tvoří lehce zašlý gauč a stoleček. Na druhé straně od vchodu jsou prosklené dveře a za nimi trávník na opalování či ranní jógu. Dále máme dva pokoje - každá vlastní!! - Přesně jak jsem si přála a také koupelnu s obrovským zrcadlem.

Po prvotním nadšení a seznamování se sousedy zjišťujeme, že ne každý měl takové štěstí. Studenti dostávají stejně velký "apartmán" po pěti dokonce šesti lidech, šťastnější pouze po třech, také jim chybí některé vybavení (v pokojích jsou pouze dvě postele, zbytek jen matrace) a přišli do pokojů, kde je špína a doslova bordel. Svým štěstím se raději nechlubíme a doufáme, že k nám nikoho dalšího nepřiradí, což se nakonec nestalo :).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama