Výlet do Aarhusu

22. července 2015 v 12:21 | Šárka |  Dánsko Letní škola 2015
Letní škola v Dánsku

Aarhus

Studentské město, nijak zvlášť velké, ale všude je vidět pohoda, všechno funguje, pokrok. Dáni umí pracovat s prostorem, mají velký ohled k přírodě, ve městech jsou propojené stavby se zelení a zábavními prvky. Celé město jsme projeli na vypůjčených kolech. Prozkoumali jsme centrum, kde se zrovna konal Jazzový festival, takže se z různých míst ozývala hudba. Projížděli jsme se také podél pobřeží a narazili na rozlehlé travnaté parky.

Trošku máme pocit, že to tu nežije. Jeden z nás prohlašuje "je to tu hezký, ale takový pro důchodce". Tak nevíme, zda je to tím, že mládež odcestovala nebo takové Dánsko prostě je, klid a pohoda, asi by stálo za to podívat se sem během školního roku. Třeba je Kodaň jiná, větší metropole, kdo ví?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TU TU | Web | 1. ledna 2018 v 20:03 | Reagovat

Zakynthos je ostrov plný rozporů, barev, historických budov, vůně eukalyptu a levandulí. Jeho název z dob Benátské republiky coby Květ východu naplňuje ten výstižný význam. Umí v sobě snoubit pestrou historii s nejprostší a nejčistší krásou přírody. Každého nejdříve osloví až pitoreskně smaragdová barva vody v moři, vzrostlými stromy porostlé hory a pokojný životní styl místních obyvatel. Zelený ostrov plný poezie, hudby a lásky je místem původu autora řecké národní hymny, ale i sv. Denise, patrona ostrova.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama